Z roku na rok wraz z rozwojem mediów społecznościowych zwanych potocznie social mediami wzrasta również popularność Instagrama. Dotychczas był to portal znany głównie z możliwości zamieszczania postów w formie zdjęć i dzielenia się nimi ze znajomymi publicznie, jednakże jego oferta zwiększyła się znacznie na przestrzeni lat.

 

W odróżnieniu od Facebooka znajomi na Instagramie określani są jako obserwujący, za granicą popularni jako followersi. Na Instagramie dodawanie określonych wyżej followersów nie zawsze wymaga akceptacji z ich strony. Na Facebooku musisz wysłać komuś zaproszenie do grona znajomych, natomiast na Instagramie jeśli dana osoba nie ma ustawionej widoczności swojego profilu jako prywatny możesz ją w każdej chwili zaobserwować ze swojego konta.

 

Jeśli jednak osoba posiada prywatne konto możesz wysłać jej prośbę o zgodę na obserwowanie, jednakże musisz podobnie jak w przypadku Facebookowych znajomych-poczekać na zatwierdzenie z jej strony. Jeśli użytkownik posiada konto publiczne nierzadko do zobaczenia jego profilu wystarczy jedynie link bądź nazwa użytkownika aby sprawnie wyszukać jego instagramowy profil w sieci. Oczywiście podobnie jak w przypadku Facebooka-Instagram wyświetla w pewnym momencie przeglądania profilu użytkownika komunikat o potrzebie zalogowania się w celu kontynuowania przeglądania profilu danego użytkownika, co ma oczywiście na celu respektowanie zasad prywatności zachowanych dla użytkowników portalu.