Wyszukiwarki internetowe stały się nieodłączną częścią naszego życia. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich. W końcu nieustannie coś w nich sprawdzamy oraz wyszukujemy informacji. Na rynku wyszukiwarek internetowych jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością wśród internautów. Sprawdźmy więc, z jakich wyszukiwarek korzystamy najczęściej i dowiedzmy się, które zapewniają najwięcej korzyści. 

Wyszukiwarka Google — wyszukiwarka internetowa nr 1!

To chyba nie jest zaskoczeniem dla nikogo. Nie mogło być inaczej — to właśnie w wyszukiwarce Google najczęściej poszukujemy interesujących nas fraz. Udział Google w rozwoju narzędzia, jakim jest właśnie wyszukiwarka internetowa, jest ogromny. Jest to lider światowy, będący najpopularniejszą wyszukiwarką w większości krajów na całym świecie. Wyjątek stanowią jedynie państwa takie jak Chiny, czy te Rosja. W Polsce natomiast z Google korzysta prawie 98% użytkowników internetu.

Nie ma właściwie nic dziwnego w tym, że Google otwiera niemal każdy ranking wyszukiwarek internetowych. Jest to bez wątpienia najwygodniejsza wyszukiwarka dostępna w sieci. Google tworzy bowiem sieć, która wiąże ze sobą wiele różnych usług. Korzystając z Google, mamy łatwy dostęp do naszego maila, dysku, narzędzi i dokumentów. Co więcej, Google to także doskonałe mapy oraz system oznaczeń firm i usług, który umożliwia nam sprawdzenie opinii i nie tylko. Warto też zaznaczyć, że wyszukiwarka ta doskonale działa na urządzeniach mobilnych. 

Inne popularne wyszukiwarki internetowe

Chociaż większość osób korzysta z Google, to warto wiedzieć, że w sieci działają także inne wyszukiwarki internetowe. Niektóre z nich są naprawdę przyjemne w użytkowaniu. Jednak nie da się ukryć, że żadna nie dorównuje Google. Jeśli chodzi o Polskę, to na drugim miejscu znajduje się Bing. Jest ona domyślną wyszukiwarką Microsoft, dlatego też znajdziemy ją na każdym komputerze z tym systemem. Jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek na świecie jest także Baidu. Korzysta się z niej w całych Chinach i to właśnie dlatego tak dobrze wypada w statystykach.

Okazuje się, że wielu internautów jako wyszukiwarkę wykorzystuje także YouTube. I nie jest to właściwie nic dziwnego, ponieważ obecnie na stronie tej znajdziemy ogromną ilość filmów o różnej treści, w tym także poradnikowe. Jakie jeszcze wyszukiwarki są dostępne w sieci? Tego dowiemy się na octamedia.pl/blog/wyszukiwarki-internetowe/. Znajdziemy tam ich charakterystykę oraz sprawdzimy, które z nich są korzystne pod względem SEO.