W dzisiejszych czasach bardzo duża część osób decyduje się na swój własny biznes. Wiadomo, że czasami to nie jest takie proste bo samo założenie firmy nie wystarczy. Nie zdobędziemy klientów siedząc biernie i czekając. Potrzebujemy do tego dobry marketing. Bo jak inaczej zachęcić potencjalnych klientów? Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym jest promocja SMM.

Co to jest promocja SMM?

Jest to nic innego jak social media marketing. W dzisiejszych czasach stał się bardzo ważnym aspektem w życiu codziennym. Rozwinął się wraz z różnymi platformami internetowymi. Przedsiębiorcy bardzo często korzystają z tej formy promocji, bo dzięki temu mogą dotrzeć do bardzo dużej grupy ludzi i to w dość krótkim czasie. A o to właśnie chodzi. Mogą dzięki temu promować swoje produkty i swoją markę. Jednak to jaką drogę obierze dany przedsiębiorca zależy od nich samych. Możemy zatem wyróżnić takie 3 główne trendy promocji SMM:

Pierwszym trendem jest oczywiście komunikacja z klientami na żywo w sieciach społecznościowych. Trzeba budować bardzo dobre relacje z klientami. Dlatego fajnie jest założyć żywe konto na portalach a nie na specjalnej stronie, aby móc promować produkty firmy. A dlaczego warto? Oczywiście dzięki takiemu ruchowi jesteśmy w stanie zbudować zaufanie ludzi. Bo wiadomo, że bardziej człowiek uwierzy drugiemu człowiekowi. Fajne jest to jak osoba ta reklamuje produkty, które już sama użyła i są one dla niej niezbędne.

Kolejnym trendem jest nic innego jak wewnętrzna strona firmy. Warto prowadzić stronę internetową swojej firmy i umieszczać na niej aktualne informację typu historia firmy czy też informację jak krok po kroku powstaje dany produkt. To są ciekawe informacje, które na pewno zainteresują klientów.

Trzecim równie ważnym trendem jest korzystanie z pomocy tak zwanych mikroinfluencerów. Fajne jest to jak osoba ta reklamuje produkty, które już sama użyła i są one dla niej niezbędne. I to są właśnie influencerzy. Ludzie mają co do nich duże zaufanie. Bo przecież skoro reklamują i polecają dany produkt to przecież muszą mówić prawdę. Ponadto takie osoby skupiają się przede wszystkim na obszarach typu podróże, rodzicielstwo, zdrowie i uroda i wystrój domu. Gdzie najszybciej można zareklamować produkt? Obecnie takimi portalami społecznościowymi są YouTube, Instagram, Facebook czy Tik- Tok.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zaznaczyć, iż takie trendy warto wykorzystać jeśli mamy w planach otworzenie własnej firmy. Zawsze to szybciej uda się pozyskać nowych, często już stałych klientów.