Jest wiele różnych narzędzi marketingowych, które są w stanie realnie pomóc biznesom działającym stacjonarnie – jednym z takich narzędzi jest identyfikacja wizualna. Aby przyciągnąć klientów do twojej restauracji warto zaprojektować logo, wybrać krój pisma, kolorystykę i opracować koncepcję, której będziesz się trzymać. Logo do restauracji może sprawić, że wyróżnisz się na tle konkurencji a klienci częściej i chętniej będą wybierali właśnie twój lokal. 

1. Logo restauracji – czy spójny branding lokalu gastronomicznego jest istotny?

2. Na co składa się identyfikacja wizualna restauracji i nie tylko?

3. Jaki powinien być odpowiedni projekt logo restauracji?

4. Projektowanie logo restauracji – lepiej zrobić samemu czy zlecić zrobienie specjaliście?

5. Gdzie można zamówić dobre logo i resztę identyfikacji wizualnej dla restauracji?

Logo restauracji – czy spójny branding lokalu gastronomicznego jest istotny?

Czy dobre logo restauracji i ogólnie spójny branding lokalu gastronomicznego jest istotny? Własne logo i odpowiedni branding są istotne z punktu widzenia rozpoznawalności restauracji zarówno wśród osób, które już są twoimi klientami, jak i wśród tych, którzy dopiero znajdą twoją restaurację. Swoje logotypy możesz umieścić w mediach społecznościowych, na wizytówkach a także w innego rodzaju reklamach. Dzięki temu klienci będą kojarzyli twoją restaurację i odróżnią ją od innych lokali.

Na co składa się identyfikacja wizualna restauracji i nie tylko?

Identyfikacja wizualna to sposób w jaki możesz się wyróżniać na tle inny. To nie tylko grafika, która powinna pasować do lokalu, ale również typografia (czcionki) czy odpowiednie ikony. Dla swojej restauracji warto stworzyć logo, menu i grafiki użytkowe, kolorystykę dobrać fonty, wykonać wizualizację potraw a także opakowania czy gadżety reklamowe. Projektowanie tych wszystkich elementów nie jest prostym zadaniem i wymaga wymyślenia specjalnej strategii.

Jaki powinien być odpowiedni projekt logo restauracji?

Projekt logo i całej identyfikacji wizualnej dla restauracji czy innego lokalu gastronomicznego powinien być stworzony na podstawie strategii, która obejmowałaby badania konkurencji i trendów, stworzenie definicji celów a także opracowywałaby koncepcję. Oprócz tego trzeba znaleźć również miejsce na testowanie wymyślonej strategii a także na jej optymalizację czy poprawę tego co nie działa lub nie działa wystarczająco dobrze.

Projektowanie logo restauracji – lepiej zrobić samemu czy zlecić zrobienie specjaliście?

Czy lepiej samodzielnie zająć się robieniem swojego logo czy może jednak oddać to w ręce specjalistów? Wymyślanie strategii za pomocą której powstanie chociażby proste logo wcale nie jest takie proste samo w sobie. Wymaga czasu, cierpliwości, dobrych pomysłów i możliwości ich przetestowania. W takich przypadkach przydaje się doświadczenie i specjalistyczna wiedza. Jeżeli na co dzień nie interesujesz się marketingiem to możesz mieć trudność w samodzielnym stworzeniu identyfikacji wizualnej dla swojej restauracji czy kawiarni – dlatego warto zostawić to zadanie profesjonalistom.

Gdzie można zamówić dobre logo i resztę identyfikacji wizualnej dla restauracji?

Jeżeli chcesz zamówić dobre logo dla restauracji i nie umiesz lub nie masz czasu na zajęcie się tym osobiście, to warto poszukać specjalistów z tej dziedziny w internecie. Wybierając osoby lub firmy, które mają wieloletnie doświadczenie zyskujesz pewność, że twoja firma zyska logo, grafiki użytkowe, odpowiednio dobrane fonty i wizualizacje.