Świat druku podobnie, jak inne dziedziny współczesnej techniki, otwiera się na publiczność biznesową i prywatną. Coraz częściej organizowane są targi drukarsko-reklamowe, na których prezentowane są najnowsze technologie, które wykorzystuje przemysł poligraficzny oraz trendy w reklamie, która ściśle powiązana jest z drukiem.

Targi poligraficzne a przemysł poligraficzny w Polsce

Targi poligraficzne i reklamowe to idealne miejsce, gdzie można w jednym miejscu zobaczyć oferty oraz porównać, jak bardzo zmienił się rynek w naszym kraju na przestrzeni ostatnich lat. Rozwijająca się od lat 80. XX wieku technologia druku cyfrowego zdobyła już znaczną część rynku, wypierając tradycyjne rozwiązania ze względu na znacznie krótszy czas wykonania zlecenia, większy komfort pracy (możliwość robienia poprawek do ostatniej chwili) oraz nierzadko niższą cenę.

Przemysł poligraficzny w Polsce ściśle jest związany z branżą reklamową, stąd często wspólnie są prezentowane ich oferty. Dzięki temu można zobaczyć ideę marketingowców oraz jej późniejszą realizację. A przecież wizualna strona naszej promocji jest niezmiernie ważna.