Świat pędzi do przodu, rozwija się technologicznie. Wydawać by się mogło, że dziedziny techniki takie, jak poligrafia powinny odejść w zapomnienie. Większość bowiem dokumentów występuje obecnie wyłącznie w formie cyfrowej. Jednak nie wszystkie. Czasami konieczna jest tradycyjna, papierowa forma. Coraz częściej mówi się o drukarniach offsetowych. Co to jest druk cyfrowy oraz w jaki sposób zmieniły się techniki druku, żeby nadążyć za nowymi czasami?

Co to jest druk cyfrowy?

Proces druku cyfrowego przenosi poligrafię do rzeczywistości wirtualnej. Wykorzystuje się do niego szereg skanerów cyfrowych oraz drukarek laserowych czy rozbudowanych urządzeń do druku offsetowego. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jakie korzyści niesie druk cyfrowy Bydgoszcz?

Drukarnie cyfrowe przede wszystkim gwarantują szybszy czas realizacji zlecenia niż te tradycyjne. Często zamówienie można odebrać nawet po kilku godzinach. Dodatkowo fakt, że obraz jest zapisywany elektronicznie bezpośrednio na bębnie maszyny, można dokonywać poprawek nawet w ostatniej chwili. Druk cyfrowy Bydgoszcz ma wiele zalet dla prywatnych i biznesowych klientów.