Wyposażenie drukarni to gigantyczny koszt. Nowoczesne maszyny do druku cyfrowego, a zwłaszcza te do druku offsetowego potrafią mocno nadszarpnąć budżet, zwłaszcza na początku działalności. Istnieje jednak inne rozwiązanie, które może pomóc na starcie. Można zastanowić się, czy nie warto by było kupić maszyny poligraficzne poleasingowe. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Maszyny poligraficzne używane – korzyści z zakupu

Podstawową zaletą takich produktów jest ich zdecydowanie niższa cena, niż w przypadku nowych egzemplarzy. Trzeba jednak zachować ostrożność, podobnie jak w przypadku zakupu używanych samochodów. Liczy się intensywność wcześniejszej eksploatacji. Jeśli leasingująca je firma nie korzystała z niej bardzo intensywnie, możemy trafić prawdzią gratkę, w atrakcyjnej cenie. Za najlepsze uważa się głównie produkty niemieckie, choć coraz większa grupa drukarzy zaczyna doceniać też maszyny pochodzące z Japonii, wciąż jeszcze nie do końca odkryte, a przez to w niższych cenach.

Maszyny poligraficzne poleasingowe

Oczywiście, warto również rozważyć wady takiego zakupu. Trudno przewidzieć, w jakiej kondycji tak naprawdę dostajemy produkt. Jeśli był zbyt intensywnie eksploatowany lub co gorsza niewłaściwie użytkowany, może to prowadzić do zwiększenia awaryjności maszyny.

Coraz większą grupę produktów na rynku stanowią maszyny poligraficzne używane. Zanim zainwestujemy jednak pieniądze, warto dokładnie zapoznać się z produktem.