Nowoczesny świat potrzebuje specjalistów w każdej branży, również w zawodach związanych z procesem projektowania graficznego i technologią druku. Kto to jest poligraf i jakie powinien mieć umiejętności? Czym musi się wyróżniać osoba, żeby móc myśleć o pracy jako technik poligrafii?

Zawód poligraf – umysł ścisły z artystycznymi talentami

Technik grafiki i poligrafii to osoba w świetny sposób łącząca wiedzę z zakresu technologii druku, z artystycznymi umiejętnościami przygotowania publikacji od strony wizualnej. Podczas nauki w technikum poligrafii i reklamy uczy się obsługi programów komputerowych służących do obróbki graficznej plików oraz późniejszego składu.

Kto to jest poligraf? Na czym polega jego praca?

Zawód poligraf pozwala na bardzo kreatywną pracę. Od jego umiejętności i talentów zależy ostateczny wygląd drukowanych produktów. Ma wpływ na opracowanie wizualne każdej publikacji, albumów, czasopism a nawet prostych ulotek reklamowych. Czasami aż trudno wyobrazić sobie, jak wiele możliwości daje takie wykształcenie oraz jak często każdy człowiek spotyka się z efektami pracy poligrafa.