Obecnie technologia rozwinęła się na tak zaawansowanym poziomie, że wiele funkcji, które dotychczas pełnił tylko komputer stacjonarny jest dostępnych już w każdej chwili na urządzeniu mobilnym. Wiele programów dostępnych do pewnego momentu tylko w komputerze teraz można pozyskać w postaci aplikacji mobilnej w telefonie bądź tablecie.

 

Zaczynając od edytora zdjęć czy programu do tworzenia na przykład filmów i prezentacji ze zdjęć a kończąc na komunikatorach społecznościowych. Warto zauważyć, że coraz częściej coraz większa ilość osób korzystających z Internetu i komputerów obecnie przestawia się na korzystanie z danych programów w formie aplikacji z telefonu. W obecnych czasach możemy już nawet wysyłać maile z urządzenia mobilnego często będąc nawet poza domem. Jest to jedynie kwestią posiadania dobrego dostępu do Internetu, który sprawnie pozwoli nam załatwić ważną dla nas sprawę.

 

Możliwości jest mnóstwo. Grono osób obecnie korzystających z Internetu wyłącznie na bazie komputera stacjonarnego ulega z roku na rok znacznemu zmniejszeniu i powoli staje się wręcz niszowym gronem. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup urządzenia mobilnego w postaci smartfona i stopniowo uczy się jego obsługi tym samym również przestawiając się na ten system. Gdy przyzwyczajamy się do mobilnej wersji Internetu zaczynamy z niej korzystać zdecydowanie częściej niż z wersji komputerowej (czyli stacjonarnej).