Dostęp do dobrej jakości łącza internetowego jest dziś na wagę złota. W dobie pracy i nauki zdalnej posiadanie stabilnego i szybkiego łącza stwarza komfortowe warunki do pracy, nauki i rozrywki. Na rynku funkcjonuje już całkiem spora ilość firm oferujących tani dostęp do internetu światłowodowego. Są to nie tylko znani operatorzy telekomunikacyjni, ale też mniejsze firmy, które wchodzą ze swoją ofertą do małych miasteczek a nawet wsi.

 

Każdy, kto korzystał z internetu mobilnego, po „przesiadce” na światłowód różnice dostrzeże w mgnieniu oka. Okazuje się, że filmy można oglądać w najwyższej jakości bez jakiegokolwiek zacinania się, pliki pobierają się błyskawicznie, działanie gier sieciowych jest o niebo lepsze, a przeglądanie stron odbywa się wręcz błyskawicznie, bez jakichkolwiek opóźnień. Łącze światłowodowe ma zdecydowaną przewagę nad internetem mobilnym, zwykłym kablem, czy sieciami opartymi na technologii Wi-Fi. Na polski rynek powolutku zaczyna wchodzić technologia 5G, ale na razie dostępna jest ona w bardzo ograniczonym zakresie. Korzystanie ze światłowodu umożliwi bezproblemowe podłączenie do sieci komputera, telewizora, tabletów i smartfonów.

 

Wystarczy zakupić dobrej jakości router, aby w całym domu mieć doskonały zasięg szybkiego internetu. Ceny abonamentów światłowodowych w ostatnim czasie nieco spadły, co może przemawiać za rozważeniem zmiany operatora oferującego dostęp do internetu. Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta, ale prędzej, czy później będziemy skazani na korzystanie z wysokiej jakości łączy światłowodowych. Bardzo wiele osób dostrzegło potrzebę posiadania stabilnego łącza po uruchomieniu nauki zdalnej na skutek epidemii koronawirusa. Sytuacja w najbliższych tygodniach i miesiącach raczej nie będzie lepsza. Szybko może się okazać, że znowu będziemy pracować i uczyć się z domu. Sieci komórkowe mogą być obciążone zwiększonym ruchem powodowanym przez użytkowników. Prędkość internetu znowu może spaść, więc argumentów za podłączeniem się do światłowodu jest coraz więcej.