Aplikacje randkowe to dobry pomysł

Coraz więcej osób rozważa to, czy warto zacząć korzystać z aplikacji randkowych. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, jest wygodne, komfortowe i daje wiele możliwości. Łatwiej także dowiedzieć się, jakie oczekiwania mają inni i określić to, czego my potrzebujemy i chcemy. Obawy jednak wiążą się z takimi kwestiami jak ryzyko niechcianych i uporczywych wiadomości, niepowodzenie w znalezieniu kogoś odpowiedniego, strach przed oceną innych. Nie warto się jednak obawiać, ponieważ wiele osób znalazło już w ten sposób to, czego szukało.

Nawiązywanie relacji

Nawiązywanie relacji poprzez aplikację randkową jest nieco łatwiejsze, niż w cztery oczy. Łatwiej jest kogoś zaczepić, jesteśmy za monitorem a więc nie musimy obawiać się, że ktoś zobaczy nasze zdenerwowanie czy zawstydzenie. Trzeba jednak zrobić to umiejętnie, aby druga osoba chciała z nami rozmawiać. Jeśli więc chcesz wiedzieć jak nawiązać relacje w aplikacjach randkowych, oto porady idealne dla ciebie:

  1. Nie bój się napisać pierwsza/pierwszy – stereotypy są niepotrzebne, warto chociaż czasami o nich zapomnieć. Kobieta może napisać pierwsza do mężczyzny, mężczyzna może napisać pierwszy do kobiety. Dzięki takiemu działaniu okażesz zainteresowanie i pewność siebie, co pociąga wiele osób.
  2. Pisz tylko do tych osób, które mają podobne oczekiwania – najczęściej można opisać siebie w tego typu miejscach, wielu ludzi z tego korzysta. Czytaj więc te opisy, jeśli coś w waszych opisach wyklucza się – nie trać czasu i nerwów, nie pisz do takiej osoby.
  3. Nie bój się mówić o swoich wadach, ale również o zaletach – ten, kto mówi jedynie o tym co niekorzystne wyjdzie na marudę i kogoś, kto użala się nad sobą. Zaś ten, kto mówi jedynie o swoich zaletach, wydaje się być narcyzem. Żadna z tych skrajności nie jest przyciągająca.
  4. Nie narzucaj się, ale okazuj zainteresowanie – wyrzuć do kosza zasady, które mówią o konieczności odczekania kilku dni czy godzin z odpowiedzią na wiadomość. To po prostu niepoważne. Jeśli masz czas odpisać i wyświetlasz wiadomość, po prostu odpisz. Nie narzucaj się jednak, jeśli ktoś wyraźnie nie jest zainteresowany tworzeniem relacji z tobą, uszanuj to.

Podsumowanie

Aplikacje randkowe to ogrom możliwości i zalet. Dzięki nim można nawiązywać relacje, które zaspokoją nasze potrzeby i oczekiwania. Warto spróbować tej komfortowej opcji. Trzeba jednak pamiętać o dojrzałym podejściu do sprawy. Jeśli chcesz kogoś zainteresować wybieraj tych, którzy mają podobne zainteresowania. Daj poznać siebie zarówno z dobrej, jak i z tej gorszej strony. Daj wyraźnie do zrozumienia drugiej stronie, że wzbudziła twoje zainteresowanie, ale nie narzucaj się, jeśli czujesz niechęć z drugiej strony.